Warsztaty dla dzieci

dla-dzieciwarsztaty

Warsztaty dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, podczas których wspólnie opracujemy scenariusz filmowy, a następnie opowiemy historię za pomocą malowanego na folii ciągu obrazów. Dodatkowo wykorzystamy cienie rzucane przez kartonowe postacie i obiekty, aby  stworzyć scenografię do naszego seansu.

Podczas festiwalu zorganizowane zostaną dwa tematyczne warsztaty: „Bohater” oraz „Zatrzymany kadr”. Można zapisać się na jeden z nich, albo na oba. Czas trwania każdego z nich to ok. 2 godzin.

Warsztaty odbędą się Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Warsztaty „Bohater”

Sobota, 5 listopada, godz. 11.00

Na średniej wielkości psedotaśmie filmowej wykonanej ze specjalnego papieru uczestnicy warsztatów narysują sekwencje następujących po sobie scen, które będą składać się na przedstawianą fabułę. Każdy wymyśli własną historię i jej bohatera.
W przygotowanych wcześniej kartonowych mikro telewizorkach będzie można zobaczyć papierową „projekcję”.

Warsztaty „Zatrzymany kadr”

Niedziela, 6 listopada, godz. 11.00

Na foliowych płaszczyznach za pomocą mazaków, kolorowej, przezroczystej folii i papieru stworzymy kilkuwarstwowy obraz, który będzie zatrzymaną w kadrze historyjką wymyśloną wcześniej przez uczestników warsztatów.
Wszystko to zostanie umieszczone w specjalnie przygotowanym podświetlanym pudełku.

Zapisy na warsztaty

Koszt udziału 1 dziecka to 10 zł za jedno spotkanie (rodzice uczestniczą bezpłatnie).

Żeby zapisać się na warsztaty, należy wysłać maila na adres: info@mffa.pl oraz zakupić bilet wstępu w zakładce bilety >>

 

Podziel się