CZWARTEK // 8 LISTOPADA 2018


KINO WATRA (Dom Harcerza, ul. Za Murami 2-10, Gdańsk)


godz. 17.00Mistrzowie polskiej animacji: Daniel Szczechura, Zbigniew Rybczyński i inni

godz. 18.30Louise nad morzem, reż. Jean-François Laguionie, Francja, 2016, 75 min

godz. 20.00 | Blok konkursowy – cz. I: animowana fabuła, 100 min


PIĄTEK // 9 LISTOPADA 2018


KINO WATRA (Dom Harcerza, ul. Za Murami 2-10, Gdańsk)


godz. 16.15 | Blok konkursowy – cz. II: animowana fabuła, 80 min

godz. 18.00 | Wilcze dzieci, reż. Mamoru Hosoda, Japonia, 2012, 117 min

godz. 20.15 | Czerwony żółw, reż. Michael Dudok de Wit, Francja, Belgia, Japonia, 2016, 75 minBilety na film zostały wyprzedane

godz. 21.45 | Blok Konkursowy – cz. III: animowany teledysk + eksperyment/impresja, 96 min


SOBOTA // 10 LISTOPADA 2018


KINO WATRA (Dom Harcerza, ul. Za Murami 2-10, Gdańsk)


godz. 10.00 | Warsztaty dla dzieci – grupa I

godz. 12.00 | Blok konkursowy animacji dla dzieci – cz. I

godz. 13.15Niesamowita historia Wielkiej Gruszki, reż. Jørgen Lerdam, Philip Einstein Lipski, Amalie Næsby Fick, Dania, 2017, 82 min

godz. 14.45 | Książka Lili, reż. Marcela Rincón, Kolumbia, Urugwaj, 2018, 76 min

godz. 16.15Duża ryba i begonia, reż. Xuan Liang, Chun Zhang, Chiny, 2016, 103 min

godz. 18.30 | Twój Vincent, reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska, Wlk. Brytania, 2017, 95 min

godz. 20.10 | 17. MDA: Krótkie filmy z festiwalu: Taichung International Animation Festival, Tajwan, 30 min – wstęp wolny

godz. 20.45 | Blok konkursowy – cz. I + cz. II: animowana fabuła – powtórka, 180 min (cz. II – początek około godz. 22.30; projekcja obu bloków odbywa się bez przerwy)


ASP GDAŃSK (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, I piętro, wejście od ulicy Tkackiej)


godz. 14.30 | 17. MDA – blok I: Krótkie filmy z Polski – nagrody festiwalu Etiuda & Anima 2017, 65 min

godz. 16.00 | 17. MDA – blok II – Krótkie filmy z Meksyku, 60 min

godz. 18.30 | 17. MDA – blok III: Krótkie filmy z Iranu, 80 min


NIEDZIELA // 11 LISTOPADA 2018


KINO WATRA (Dom Harcerza, ul. Za Murami 2-10, Gdańsk)


godz. 10.00 | Warsztaty dla dzieci – grupa II

godz. 12.00 | Blok konkursowy animacji dla dzieci – cz. II

godz. 13.10 | Basia, reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska, 2018, 50 min

godz. 14.25 | Kapitan Morten i Królowa Pająków, reż. Mike Horelick, Kaspar Jancis, Belgia, Irlandia, Wielka Brytania, Estonia, 2018, 79 min

godz. 15.45 | Mirai, reż. Mamoru Hosoda, Japonia, 2018, 100 min

godz. 18.00 | 30 lat od premiery: Grobowiec świetlików, reż. Isao Takahata, Japonia, 1988, 89 min

godz. 19.45 | Blok Konkursowy – cz. III: animowany teledysk + eksperyment/impresja (powtórka), 96 min


ASP GDAŃSK (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, I piętro, wejście od ulicy Tkackiej)


godz. 14.30 | 17. MDA – blok V – Krótkie filmy z festiwalu: Taichung International Animation Festival, Tajwan, 30 min – powtórka

godz. 15.15 | 17. MDA – blok VI – Krótkie filmy z Chin, 40 min

godz. 16.15 | 17. MDA – blok VII: Najlepsze filmy konkursowe 25. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Stuttgarcie, 80 min


Pokazy z cyklu 17. MDA (Międzynarodowy Dzień Animacji) – wstęp wolny | Na pozostałe filmy: wstęp 12 zł


Organizatorzy do momentu startu sprzedaży biletów zastrzegają sobie prawo do zmian w programie (godziny pokazów).