Warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci

800 600 Anima Fest Gdańsk 2020

Jak co roku zapraszamy najmłodszych widzów na warsztaty plastyczne z ilustratorami książek dla dzieci i twórcami filmów animowanych, na których dzieci m.in. poznają historię początków filmu animowanego a także biorą udział w powstawaniu urządzeń, realizacji animacji itd.

W minionych latach odbyły się warsztaty z różnych technik animacji. Gościliśmy m.in. Roberta Turło, ekipę studia animacji Grupa Smacznego (autorów “Basi” oraz “Mami Fatale”) i innych.

W tym roku w ramach festiwalu odbędą się:

Warsztaty z animacji poklatkowej „Dalej w ruch”

Wszystko nieustannie się zmienia. liście spadają z drzew i zamieniają się w ziemię, z której potem wyrosną nowe rośliny. Z cukiernicy znikają kostki cukru, które wrzucone do herbaty łączą się z płynem i tracą swoją formę. Wypijając herbatę zmieniamy szklankę z pełnej w pustą itd.

To zjawisko będzie pretekstem do stworzenia krótkiej formy filmowej.

Fotografując przedmioty przyniesione przez uczestników warsztatów i elementy graficzne wykonane przez nich podczas zajęć stworzymy film w technice animacji poklatkowej.

Zapisy

Żeby zapisać się na warsztaty należy w zakładce bilety kupić bilet uczestnictwa dla dziecka – prosimy również po dokonaniu takiego zakupu przesłać nam na maila info@mffa.pl – imię i wiek uczestnika wraz z informacją na którą godzinę bilet został kupiony (pomoże to naszym prowadzącym na odpowiednie przygotowanie zajęć pod daną grupę wiekową).

Zapisy na warsztaty zostały zamknięte – wszystkie miejsca zostały wyprzedane

Warsztaty odbędą się na Patio ASP (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, wejście od ul. Tkackiej)