Blog

All News About Webdesign

Start / Koncertt / Koncert: Hatti Vatti + Przygody Księcia Ahmeda
paź 16 2012

Koncert: Hatti Vatti + Przygody Księcia Ahmeda

Zapraszamy na koncert trójmiejskiego twórcy muzyki elektronicznej Hatti Vatti do pierwszej europejskiej animacji pełnometrażowej „Przygody księcia Ahmeda” z 1926 roku.

PRZYGODY KSIĘCIA AHMEDA (1926)

Przygody księcia Ahmeda (niem. Die Abenteuer des Prinzen Achmed, ang. The Adventures of Prince Achmed) – niemiecki film animowany z 1926 roku, w reżyserii Lotte Reinigera i Carla Kocha to pierwszy długometrażowy animowany film w historii, który był wyświetlany w kinach. Powstał na motywach Baśni z tysiąca i jednej nocy i został zrealizowany techniką wycinankową.

 

HATTI VATTI

Producent i DJ związany z brytyjską wytwórnią „Mindset” w której ukazał się jego debiutancki singiel. W swojej muzyce i występach na żywo łączy fascynacje dubstepem z minimalistycznymi dźwiękami dub-techno w duchu szacunku dla jamajskich pionierów gatunku.

Na swoim koncie ma współprace z wieloma artystami,
w tym również z tymi wydającymi i tworzącymi w UK: producenci Synkro (Z-audio / Mindset), Indigo (Midnset / Surface Tension) i Kontext (Immerse Records / ~Scape) oraz wokalista Echo Ranks (Scoops / Universal Egg). Na scenie i w studio stale współpracuje z wokalistką Sarą Brylewską, za live-actowe wizualizacje odpowiada twórca teledysków Mać Salamon.

Hatti Vatti gościł na kilku festiwalach (kilkukrotnie w RAW Temple w Berlinie, na Regeneratoriuos na Litwie i Kontruderzeniu w Poznaniu), jak i w wielu polskich klubach. Jest również autorem razem ze Stefanem Wesołowskim nowej ilustracji muzycznej do filmu niemego Nanuk Północy, którego premierowe wykonanie można było oglądać na festiwalu Sopot Film Festival 2012, a potem na festiwalu Nieme na żywo – Gdańsk 2012.

 

BILETY

Bilety w cenie 15 zł, można kupić on line tutaj (partnerem sprzedaży on-line jest Sopot Film Festival i Ekobilet)

lub na miejscu w Info Poincie festiwalu w Teatrze Wybrzeże w dniach 18-20.10

Podziel się